2022-05-20 Wycieczka klas 6a i 6b w Pieniny

W dniach 18-20.05.2022 r. klasy 6a i 6b  przebywały na wycieczce w Pieninach.
            Pierwszy dzień upłynął pod znakiem historii. Poznaliśmy ciekawe dzieje zamków w Niedzicy
i Czorsztynie.
Zrelaksowaliśmy się podczas rejsu statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim,
podziwiając piękne widoki. Duże wrażenie zrobiła na nas zapora, po której koronie odbyliśmy krótki spacer.
Po intensywnym dniu nadszedł czas na odpoczynek. Zakwaterowanie mieliśmy w przepięknie położonym
pensjonacie „ Pod Taborem” z widokiem na ośnieżone szczyty Tatr Bielskich.
            W drugim dniu czekała nas wyprawa na Trzy Korony. Przepiękna, słoneczna pogoda zachęcała
do pokonywania trudności i udało się, szczyt został zdobyty. W nagrodę dostaliśmy niesamowite widoki,
rozciągające się aż po horyzont. Wieczory w pensjonacie też zostały zagospodarowane.
Można było się wyszaleć na dyskotece, pograć w kręgle, piłkarzyki czy bilard.
W ostatni wieczór odbyło się pożegnalne ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Nie można być w Pieninach i nie odwiedzić Wąwozu Homole, z historią świata zapisaną w skalnych księgach.
Ten punkt wycieczki zrealizowaliśmy w trzecim dniu. W bacówce na szlaku kupiliśmy oryginalne oscypki.
Niektórzy zrobili sobie nawet zdjęcie ze słodką owieczką. A potem spacer po Szczawnicy,
ostatnie pamiątki, obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
           To co dobre, szybko się kończy. Wycieczka była niezwykle udana, humory dopisywały wszystkim.
Uczniowie wykazali się dużą samodzielnością, dyscypliną oraz dbałością o bezpieczeństwo.
Mając w pamięci ogromny bagaż nowo zdobytej wiedzy, mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócimy w  te okolice.
Było cudownie!